Tónování autoskel

Tónování autoskel v letních měsících výrazně sníží teplotu uvnitř vozu a zamezí průniku silně oslňujících paprsků. Mimo to, že tónovaná autoskla výrazně zlepší vzhled Vašeho vozu, snížíte i možnost vykradení Vašeho vozu – viditelnost do Vašeho vozu bude výrazně nižší.

Absorpční fólie je zhotovena z čirých polyesterů. Barevný efekt je způsoben příměsí barviva do lepu nebo probarvením polyesteru. Kromě toho, že vůz dekorují, mají tyto fólie jedinečný účinek jako clona proti UV a světelnému záření.

Metalizované fólie s potlačenou reflexí přispívají výrazně k ochraně před oslňováním a slunečním teplem. Interiér vozu tak bude méně přehřívaný.

Čirá bezpečnostní fólie je laminovaná fólie pro aplikaci na boční skla automobilů. Jejím hlavním cílem je ztížit možnost násilného průniku.

Autofólie SunTek A LLumar

Množí se případy, kdy se ve firmách používají levnější, nekvalitní a často nehomologované autofólie a následně jsou vydávány za kvalitní autofólie Llumar nebo SunTek. Po takovéto instalaci se pod autofólií mohou tvořit bubliny, mohou se odlupovat, blednout, často je několikanásobně zhoršený výhled z vozu a fólie dosahují minimálních hodnot potlačeného tepla.

Zdroj: Autofólie LLumar, Autofólie, leden 2012

Nemějte obavy, my svoji práci děláme poctivě. Používáme originální fólie značek LLumar a SunTek.

V naší dílně provedeme tónování autoskel podle Vašeho přání a našich bohatých zkušeností.

Proč používat tónované autofólie?

  • autofólie sníží riziko poranění střepy při autonehodě (rozbité sklo drží pohromadě)
  • autofólie v letním období výrazně sníží teplotu ve voze
  • tónování autoskel výrazně sníží riziko nachlazení z klimatizace

Pokud upravený vůz nesplňuje technické podmínky pro provoz, je otázkou času, kdy bude řidič pokutován. Pokud je propustnost světla nižší než 70 %, hrozí řidiči bloková pokuta do výše pěti tisíc korun a řidič bude pravděpodobně upozorněn, aby fólie z oken odstranil. Pokud je propustnost pod 20 %, policisté přestupek postoupí správnímu orgánu a řidiči je zakázána další jízda. Pokuta je v tomto případě 5-10 tisíc korun nebo zákaz řízení na 6 až 12 měsíců.

Všechny úpravy a opravy zasklení vozidel, které mají za následek snížení světelné propustnosti zasklení, je možné provádět pouze za dodržení podmínek daných předpisem EHK č. 43, resp. směrnicí 92/22/EHS a musí podle nich být schváleny. Podle těchto technických předpisů nesmí být celková propustnost světla čelního skla nižší než 75 % a celková propustnost světla předních bočních skel nižší než 70 %.

Zdroj: Policie ČR, Měřič propustnosti světla